ویژگی های matlab

MATLAB: زبانی است که تمامی توانمندیهای ذکر شده را داراست. البته علاوه بر قابلیتهایی که قبلا ذکر شده ویژگیهای منحصر به فرد دیگری نیز دارد که ملاک مهمی در انتخاب آن به عنوان ابزار طراحی محسوب می شود.

1- ویژگی منحصر به فرد ماتریسی مهمترین ویژگی آن است که اسم آن از ماتریس گرفته شده است ( آزمایشگاه ماتریس Matrix Laboratory )

تعریف ماتریس در مطلب بسیار راحتر از سایر زبانها است. تصور کنید ماتریس n×n×n×… با این ابعاد که اندازه آن به صورت شناور باشد وبه طور دلخواه، همچنین با توجه به اینکه بیشتر محاسبات مهندسی به صورت ماتریستی انجام می شود داشتن قابلیتهای خاص در این مورد مانند ترانهاده، معکوس، دترمینال قطری کردن، بالا مثلثی و... یکی دیگر از ویژگیهای منحصر به فرد مطلب است.

2- استفاده از تجربیات وزحمات کسانی که با مطلب کار می کنند به این ترتیب که هر کسی در هر زمینه ای با مطلب کاری انجام داده باشدشرکت سازنده مطلب آنها را در نسخه های بعدی اضافه می کند بنابراین برنامه نوشتن با چنین زبانی خیلی راحت می باشد زیرا بسیاری از توابع مورد نظر ما توسط دیگران آماده شده فقط کافی است بتوانیم آنرا از لیست توابع مطلب پیدا کرده از آن برنامه استفاده کنیم. که خود باعث صرفه جویی در وقت وبالا رفتن دقت کار می شود.

3- سازگاری با زبانهای برنامه نویسی دیگر: می توان توابعی که با زبانی دیگر مثل زبانC نوشته شده باشد را دقیقا در محیطمطلب بکار برد یا برنامه های مطلب را به کد زبان C تبدیل کنبم وآن را در محیط استفاده نماییم.

4- تنوع زمینه هایی که مطلب به آنها پرداخته است مثلا مخابرات، کنترل، فازی، پردازش تصویر وصوت، معادلات دیفرانسیل جزئی، شبکه عصبی، سیستم های قدرت، ریاضیات، بانک اطلاعاتی، سیستم های هیبریدو...

از آنجا که برای یک پروژه عملی نیاز است عملیات متنوعی در زمینه های مختلف علمی انجام دهیم مطلب مارا برای انجام چنین پروژه هایی کمک می کند.

5- ابزار لازم جهت طراحی یک سیستم محیطی است که درآن امکانات شبیه سازی قوی وجود داشته باشد.

محیط مدل سازی مطلب) (SIMULINK ابزاری مناسب را برای این منظور در اختیار شما می گذاردمحیطی که درآن شما می توانیدارتباط علوم مختلف را هر آن لمس کنید وتمامی جنبه های علمی وعملی یک سیستمرادر نظر بگیرید.

6- راحتی استفاده از برنامه که یکی از ویژگیهای برنامه شماست، قابلیت GUI به شما این امکان را می دهد که کاربرانی که قصد استفاده از برنامه شما را دارند به راحتی با چند کلیک موس داده های خود را وارد کرده وبرنامه را اجرا کنند وخود را درگیر قالب نامانوس شما نکنند. باتعریف یک پنجره که در آن چند دکمه ونمودار وورودی متنی موجود است به راحتی می توان از اصل برنامه استفاده کرد.

/ 0 نظر / 23 بازدید